Aktualności

Aktualności oraz przydatne informacje.

WPROWADZEIE NOWYCH CIĄGNIKÓW CL I N KOŃCZY PROCES MODYFIKACJI SERII QUANTUM

Gamę modeli do winnic Quantum V i modeli do sadów Quantum F uzupełniły nowe modele Quantum CL do upraw rzędowych i wąskie ciągniki Quantum N. Udoskonalenia kabiny, silnika, układu hydraulicznego i przekładni.

Do grona zmodyfikowanych wersji V i F ciągników specjalistycznych Quantum marki Case IH dołączą w sezonie 2024 modele CL i N. Gama nowych ciągników Quantum obejmuje cztery modele i pięć silników o różnej mocy. Zdecydowanie się one różnią od swoich poprzedników, gdyż ponad 70% ich głównych podzespołów, takich jak kabina, silnik, układ hydrauliczny i przekładnia ActiveDrive2, zostało opracowanych na nowo.

PIĘĆ MODELI, CZTERY STYLE
Podobnie jak przeznaczone do winnic i sadów modele V i F nowe wersje CL i N ciągników Quantum mają moc (znamionową) od 74 KM w przypadku Quantum 80 do 120 KM w przypadku Quantum 120. Łączna liczba różnych modeli ciągników w czterech seriach wynosi zatem 20. Z wyjątkiem modelu Quantum 80 wyposażonego w silnik F5C firmy FPT o pojemności skokowej 3,4 l wszystkie modele posiadają czterocylindrowy i czterozaworowy silnik F5C firmy FPT o pojemności skokowej 3,6 l spełniający wymogi normy Stage V. Każdy ciągnik Quantum posiada na wyposażeniu schowany pod maską układ neutralizacji spalin HI-eSCR2, co pozwoliło osiągnąć niską wysokość maski i dobrą widoczność osprzętu montowanego pomiędzy osiami. Silniki rozwijają o 13 KM większą moc i o 14% większy moment obrotowy niż poprzednio stosowane silniki spełniające wymogi normy Stage IIIB.

Przekładnia ActiveDrive2 32×16 pozwala na jazdę z prędkością od 40 km/h do 0,7 km/h, a z opcjonalnym, ósmym biegiem pełzania nawet do 0,17 km/h. Napęd na 4 koła jest oferowany w standardzie, a w modelach N można na życzenie zastosować amortyzowaną oś przednią. W kabinie na uwagę zasługują nowy wyświetlacz na słupku A i pełna kompatybilność z układem prowadzenia AFS, a także usługi telemetryczne AFS Connect. Opatentowany podwójny układ filtracji kategorii 4 do kabiny z płaską podłogą można nabyć na życzenie.

Ciągniki Quantum N („narrow” = wąski) posiadają szerokość wynoszącą zaledwie 1 325 mm, lecz dzięki większej kabinie o szerokości 1 145 mm mogą pracować w winnicach o typowym rozstawie rzędów wynoszącym około 2,0 m. Nowe modele Quantum CL do upraw rzędowych posiadają taką samą platformę operatora jak najnowsze ciągniki Quantum F, lecz szerszą oś przednią standardowych ciągników marki Case IH. Przy maksymalnym nacisku na oś przednią wynoszącym 2 500 kg i rozstawie pomiędzy kołnierzami wynoszącym maks. 1 584 mm możliwe jest zamontowane szerszych opon i dzięki temu zastosowanie ciągnika przy wielu różnych pracach w sadach i gospodarstwach mieszanych, szczególnie w pagórkowatym terenie, na którym połączenie elektro-hydraulicznie sterowanego napędu na 4 koła i blokady mechanizmu różnicowego zapewnia maksymalną przyczepność i stabilność. Ponadto można również zamontować elastyczne opony PneuTrac® z technologią VF, aby jeszcze bardziej zwiększyć przyczepność i ochronę gleby.

Obie serie ciągników Quantum są już dostępne w stacjach dealerskich.