Aktualności

Aktualności oraz przydatne informacje.

CASE IH PREZENTUJE ROZWIĄZANIA ZASTOSOWANE W PRASACH MODELU ROCZNIKOWEGO 2024

Nowe funkcjonalności w wielkogabarytowych prasach kostkujących LB 436 HD

W zaprojektowanej dla największych gospodarstw i firm usługowych wielkogabarytowej prasie kostkującej LB 436 HD w roku 2024 zostanie wprowadzonych szereg ważnych udoskonaleń związanych z nowym układ hydrauliczny z kompensacją ciśnienia i natężenia przepływu. Umożliwiają one sterowanie z kabiny czynnościami, które zazwyczaj są włączane w tylnej części prasy, za pomocą monitora prasy lub monitora ISOBUS w ciągniku. Należą do nich wyrzucanie całej lub nieukończonej beli oraz otwieranie i zamykanie pochylni bel. Na monitorze można również zablokować kierowanie osią tandemową, aby tylna oś kierująca blokowała się automatycznie przy jeździe wstecz lub przy poruszaniu się po drogach. Aby zapewnić maksymalną elastyczność przy używaniu rożnych typów ciągników i złączy hydraulicznych, zamiast standardowych złączy w kształcie stożka można teraz zamówić płaskie złącza hydrauliczne.

Do wprowadzonych wewnątrz prasy udoskonaleń należą zmodyfikowane rolki tłoka ze szczelnymi łożyskami lub zespoły rolek tłoka ze smarowanymi samoczynnie łożyskami, mocniejsze sprężyny hamulca zgniatacza, mocniejszy łańcuch napędowy rotora, opcjonalna dolna płyta podajnika z pakowaczem ze stali Hardox 400 i łatwiejszy dostęp do punku smarowania podbieracza. Wzmocniono również wał palców przytrzymujących materiał roślinny, udoskonalono opcjonalny hydrauliczny podnośnik z zaworem bezpieczeństwa dwustronnego działania i wprowadzono dodatkowe, zwiększające wytrzymałość prowadnice w przednich zawiasach pochylni beli.

Modyfikacje interfejsu użytkownika obejmują wskaźnik podawania z lewego/prawego pokosu, służący pomocą przy kierowaniu, by osiągnąć równomierne podawanie materiału, kalibrację długości beli, ustawienie korekty dla czujnika wilgotności oraz nowe menu automatyzacji prasy służące do ustawienia automatycznej regulacji prędkości jazdy i kierowania. Obejmuje on takie funkcje otwieranie/zamykanie pochylni bel, włączanie noży i otwieranie półki noży, samoczynne poziomowanie, wyłączanie ciśnienia w komorze prasy, przechylanie schowka na sznurek ułatwiające dostęp do niego, włączanie/wyłączanie blokady kierującej osi tandemowej.

Udoskonalenia w stałokomorowych prasach zwijających RB 545 i RB 545 Silage Pack

Modele pras RB 545 i RB 545 Silage Pack z owijarką są przeznaczone dla rolników i firmy usługowych, wykonujących rocznie powyżej 7 000 bel o wymiarach 1,22 m (szerokość) i 1,25 m (wysokość). Oba modele posiadają podbieracz z podwójną krzywką o szerokości 2,3 m umożliwiający zbiór materiału z ciężkiego pokosu i rozdrabniacz z 20 nożami. Formują one bele o wysokim stopniu zgniotu przy użyciu 18 rolek o nowym profilu ułatwiającym obracanie beli i są zamontowane na automatycznie smarowanych łożyskach. Te udoskonalenia przekładają się na większą wytrzymałość i niezawodność i pozwalają wydłużyć czas pracy na polu.

Oprócz zmodyfikowanej stylistyki, która poprawia widoczność, obie prasy zyskały na zwiększeniu wytrzymałości głównej przekładni, komory prasy, tylnej klapy oraz łańcuch napędowy rotora oraz odpowiednich kół zębatych. Zwiększona wytrzymałość łańcucha znacznie zwiększyła jego żywotność.

Zmodyfikowany zgarniacz rotora o szerszych palcach zmniejsza pobór mocy i zapewnia efektywniejsze czyszczenie, zmniejszając dzięki temu ryzyko owijania się materiału przy zbiorze długich roślin i poprawiając efektywność przy zbiorze wysokoplennych odmian trawy o dużym poziomie wilgotności. W obu nowych modelach prasy można zastosować napęd WOM o prędkości 1000 obr/min jako wyposażenie alternatywne dla standardowego układu przeniesienia napędu o prędkości obrotowej 540 obr/min; cechuje go większa bezwładność zapewniająca płynniejszy przepływ materiału roślinnego, ograniczająca ryzyko zatorów przy zbiorze ciężkiej trawy i dostosowanie do cięcia materiału roślinnego przy użyciu wszystkich noży przy zbiorze z ciężkiego pokosu.

W modelach Silage Pack z każdą wersją napędu za pomocą WOM główna przekładnia napędowa została przechylona do góry o 3,5 stopnia, aby zapewnić lepsze ustawienie WOM i zwiększyć wytrzymałość. Modele Silage Pack skorzystały również poprzez wprowadzenie deflektora w kanale transportowym beli, który ma za zadanie zapobiegać gromadzeniu się materiału roślinnego i wyeliminować zatrzymywanie prasy w celu jego usunięcia.

Wytrzymałość głównych komponentów została jeszcze bardziej zwiększona poprzez zastosowania nowych, smarowanych samoczynnie tulei w mechanizmie blokady tylnej klapy i nowych tulei w ramionach obrotowych płyty podłogowej w modelu standardowym prasy i modelu Silage Pack; ponadto ulepszono uszczelnienie siłownika podajnika, aby zapobiec przedostawaniu się do niego wody i zabezpieczyć wbudowany czujnik położenia.

W modelach Silage Pack wprowadzono ulepszony system obrotu beli o jedną czwartą z mocniejszą sprężynę gazową, by zmniejszyć wysiłek operatora przy składaniu z położenia polowego na transportowe. Dłuższy element blokady beli z tworzywa sztucznego ogranicza ryzyko uszkodzenia tworzywa sztucznego przy przechylaniu beli. Czas otwierania klapy tylnej w obu modelach został skrócony o 38%, za pozwala zwiększyć szybkość pracy i ograniczyć ryzyko uszkodzenia.