Aktualności

Aktualności oraz przydatne informacje.

CASE IH OBCHODZI JUBILEUSZ 100 – LECIA CIĄGNIKA FARMALL.

Wprowadzony na rynek w 1923 r. ciągnik obchodzi swój 100 – letni jubileusz.

Case IH obchodzi na całym świecie obchody 100 – letniego jubileuszu ciągnika Farmall. Kultowy model Farmall miał swoją rynkową premierę w 1923r. jako wielofunkcyjny ciągnik, który zrewolucjonizował branżę rolniczą.

Obchody będą miały formę prowadzonej przez cały rok kampanii, której mottem jest ciągnik Farmall jako ten „Jeden dla wszystkich”. Poprzez media społecznościowe, filmy oraz dedykowaną stronę internetową wszyscy będą mogli się zapoznać z historią i nieustannym rozwojem ciągnika Farmall.

– W 1923r. zabraliśmy się za projektowanie ciągnika, który mógłby zastąpić konie, a dziś rodzina naszych ciągników Farmall jest niestrudzonym partnerem rolników na całym globie – mówi Scott Harris, globalny dyrektor marki Case IH. – Przez wiele generacji Farmall był symbolem nowoczesnego rolnictwa i z radością opowiemy jego historię w trakcie 2023r.

Wśród głównych kamieni milowych na wymienienie zasługują:
– 1923: inżynier z firmy International Harvester, Bert R. Benjamin, projektuje pierwszy prototypowy ciągnik Farmall.
– 1931: na rynek zostaje wprowadzona seria F przeznaczona dla rolników posiadających większe gospodarstwa.
– 1939: ujrzała świat druga generacja ciągników Farmall zaprojektowana przez Raymonda Loewy’ego.
– 1941: Farmall wprowadza pierwszy na świecie ciągnik z silnikiem wysokoprężnym do upraw rzędowych.
– 1947: 1 000 000. egzemplarz ciągnika Farmall opuszcza linię produkcyjną.
– 1958: do sprzedaży zostaje wprowadzony najbardziej popularny w Stanach Zjednoczonych model Farmall 560.
– 1965: Farmall jest pierwszym ciągnikiem do upraw rzędowych z napędem 2WD o mocy ponad 100 KM.
– 1971: Farmall zdobywa świat dzięki sprzedaży ciągników w 125 krajach i produkcji podzespołów w ośmiu.
– 1974: Case IH sprzedaje 5-milionowy egzemplarz ciągnika Farmall – żaden inny ciągnik nie osiągnął takiego wyniku w sprzedaży.

Ponowne wprowadzenie na rynek ciągników Farmall przez markę Case IH w 2003 r. stanowi kontynuację tej serii produktów o mocy od 31 do 105 KM. Światowe dziedzictwo ciągników Farmall żyje dziś w ponad 30 modelach i te kultowe ciągniki będą kontynuowały swój rozwój u boku klientów, dzięki którym te kamienie milowe zostały zrealizowane.

– Case IH jest zaangażowana w zrównoważony i produktywny rozwój – podkreśla Scott Harris. – Jesteśmy dumni ze 100 – letniej historii ciągników Farmall, będącej częścią naszej tradycji, i z radością oczekujemy kolejnego etapu rozwoju tych ciągników oraz roli, jaką będą one odgrywały dla rolników na całym świecie.