Aktualności

Aktualności oraz przydatne informacje.

DUŻE ZMIANY W SERII ŁADOWAREK TELESKOPOWYCH FARMLIFT W SEZONIE 2024

Zmodyfikowana oferta obejmująca siedem modeli. Pompa o maksymalnym wydatku 160l/min. Nowe inteligentne funkcje hydrauliczne. Elektrohydrauliczne samopoziomowanie wysięgnika teleskopowego. Szereg udoskonaleń w zakresie komfortu kabiny i obsługi.  

Ładowarki teleskopowe Farmlift rocznika modelowego 2024 marki Case IH są już gotowe na swoją premierę planowaną na targach Agritechnica (12 – 18 listopada 2023). Wszystkie modele posiadają na wyposażeniu przekładnię typu Powershift PowerDrive z 6 biegami do jazdy do przodu i 3 biegami wstecznymi, która z powodzeniem jest już stosowana w niektórych modelach ładowarek Farmlift, nowe naklejki na zmodyfikowanej masce, która zapewnia lepszy widok w prawą stronę oraz większe pole widzenia w dół, co zwiększa bezpieczeństwo pracy i manewrowania.

Większa wydajność

W modelach Farmlift 633 (maks. udźwig 3,3t / maks. wysokość podnoszenia 6m), 737 (odpowiednio 3,7t/7m) i 935 (odpowiednio 3,5t/9m) zastosowano sprawdzony już układ hydrauliczny o wydatku 140l/min, natomiast modele Farmlift 636 (3,6t/6m) i 742 (4,2t/7m) posiadają nową, wysoko wydajną pompę o wydatku 160l/min. To rozwiązanie pozwala na skrócenie czasu podnoszenia/opuszczania o 25%, co przekłada się na krótsze cykle robocze i większą wydajność przy przeładunku na godzinę i wydajność dzienną.

Wydajność prac przeładunkowych zwiększono również poprzez zastosowanie wyróżnionego nagrodą na targach EIMA 2022 elektrohydraulicznego systemu samopoziomowania wysięgnika teleskopowego. Zastąpił on tradycyjny siłownik kompensacyjny dwoma czujnikami kąta skrętu, które przesyłają w czasie rzeczywistym informację o położeniu do modułu ECU. Następnie oprogramowanie maszyny bezzwłocznie oblicza wymagane natężenie przepływ oleju w siłowniku pochylenia, optymalizując w ten sposób dokładność samopoziomowania. Pozwala to ograniczyć straty materiału i prace konserwacyjne oraz stanowi uproszczenie konstrukcji.

Nowy układ elementów sterowania ułatwia obsługę

Łatwiejsze w obsłudze i bardziej ergonomiczne elementy sterowania zwiększają wydajność i komfort. Nowy kolorowy 7-calowy wyświetlacz LCD ułatwia odczyt podstawowych danych maszyny i umożliwia wprowadzenie ustawień i regulację za pomocą pokrętła wyboru. Wszystkie modele są przygotowane do korzystania z usług telematycznych AFS Connect i posiadają subskrypcję, co umożliwia monitorowania danych i otrzymywanie ostrzeżeń.

W maszynach wyposażonych w kamerę wsteczną na wyświetlaczu LCD można mieć podgląd obrazu z tyłu ładowarki automatycznie po włączeniu biegu wstecznego. Umieszczony obok wyświetlacza wskaźnik momentu obciążenia z diodami LED sygnalizuje zbliżanie się do maksymalnego udźwigu i bliską blokadę układu hydraulicznego na podstawie stabilnego poziomu ryzyka.

Nowy, regulowany, zamontowany na fotelu podłokietnik sterowania posiada klawiaturę umożliwiającą łatwy dostęp do podstawowych funkcji oraz nowy dżojstik ze zintegrowanymi elementami sterowania układem hydraulicznym, przekładnią napędową i kierunkiem jazdy. Wśród nich znajduje się również przycisk do aktywnego opróżniania łyżki i powrotu do pozycji wyjściowej. Za pomocą monitora obsługowego ładowarki Farmlift i dżojstika można również odpowiednio wyregulować czułość pracy wysięgnika oraz częstotliwość wytrząsania. Nowa półautomatyczna funkcja powrotu do położenia wyjściowego umożliwia operatorowi ustawienie dwóch docelowych pozycji wysięgnika przy podnoszeniu i opuszczaniu.

Na nowej ergonomicznej klawiaturze znajdują się przyciski funkcyjne. Na uwagę zasługuje udoskonalona funkcja utrzymywania stałego przepływu, która umożliwia precyzyjną regulację obrotów silnika lub natężenia przepływu w zaworach hydrauliki zewnętrznej za pomocą przycisku na dżojstiku przy używaniu takiego osprzętu jak np. obrotowa szczotka. Przycisk sterowania prędkością obrotową silnika umożliwia zapisanie prędkości obrotowej do używania określonego osprzętu; natomiast przycisk ustawienia czułości zmiany kierunku jazdy daje możliwość wyboru pomiędzy agresywną a płynną zmianą kierunku. Inne przycisk służą do zarządzania układem kierowniczym, przekładnią napędową i trybami pracy z widłami, łyżką lub w trybie jazdy drogowej.

Ponadto przyciskami na klawiaturze można włączyć kamerę wsteczną, zredukować ciśnienie w obwodzie zaworów hydrauliki zewnętrznej, włączyć amortyzację wysięgnika podczas jazdy, wysprzęglić przekładnię, ustawić dynamikę działania wysięgnika, włączyć tylne zawory hydrauliki zewnętrznej i podnosić wysięgnik wraz z synchronizacją jego wysuwania/wsuwania. Funkcja doładowania silnika automatycznie zwiększa jego obroty do wysokiej wartości na obrotach jałowych, jeśli używana jest funkcja łyżki i maszyna pracuje na niskich obrotach przy włączonym układzie hydraulicznym i całkowicie wsuniętym wysięgniku. W takiej sytuacji wysprzęglanie zostaje tymczasowo włączone, aby przenosić maksymalną moc silnika do układu hydraulicznego, a następnie sprzęgło zostaje zwolnione, by zapewnić nieprzerwany posuw. Ładowarka teleskopowa Case IH – Farmlift wykrywa zwiększone zapotrzebowanie na moc i automatycznie zwiększa obroty silnika, aby przyśpieszyć załadunek. 

Tryby pracy do różnych zadań 

Tryby pracy można wybrać w zależności od wykonywanego zadania i tym samym zwiększyć wydajność i efektywność pracy. W trybie transportowym układ hydrauliczny wysięgnika jest wyłączony, natomiast włączona jest płynna zmiana kierunku jazdy i kierowanie dwoma kołami; w trybie pracy łyżką priorytet mają szybka zmiana kierunku jazdy i szybki ruch wysięgnika. W trybie przeładunku, który jest przeznaczony do takich prac jak rozładunek ciężarówki lub układanie bel w stosie, przywracane są ustawienia domyślne, zapewniające płynną zmianę kierunku jazdy i pracę wysięgnika, natomiast synchronizacja automatycznego wysuwania/wsuwania wysięgnika z podnoszeniem skraca cykl pracy i ułatwia pracę.

Charakterystykę pracy można dostosować do wymogów zadania i preferencji operatora, wykorzystując do tego trzystopniową regulację czułości zmiany kierunku jazdy oraz niską lub wysoką czułość działania dżojstika i wysięgnika: długie, powolne ruchy dżojstika do zadań precyzyjnych lub szybkie, krótkie ruchy mające na celu zwiększenie szybkości pracy. 

Zapraszamy do naszego Działu Sprzedaży Maszyn w Agrocentrum Sp. z o.o.

Tel. 77 405 68 10

Tel. 77 405 68 27

  • Krzysztof Marek tel. 606 877 354
  • Piotr Grubiak tel. 601 732 887
  • Grzegorz Listowski tel. 697 364 555
  • Marek Nogaj tel. 601 904 343
Nowy układ elementów sterowania ułatwia obsługę
Nowe inteligentne funkcje hydrauliczne
Większa wydajność
W modelach Farmlift 633 (maks. udźwig 3,3t / maks. wysokość podnoszenia 6m), 737 (odpowiednio 3,7t/7m) i 935 (odpowiednio 3,5t/9m) zastosowano sprawdzony już układ hydrauliczny o wydatku 140l/min
7-calowy wyświetlacz LCD
Łatwiejsze w obsłudze i bardziej ergonomiczne elementy sterowania zwiększają wydajność i komfort. Nowy kolorowy 7-calowy wyświetlacz LCD ułatwia odczyt podstawowych danych maszyny i umożliwia wprowadzenie ustawień i regulację za pomocą pokrętła wyboru.
Previous slide
Next slide