Aktualności

Aktualności oraz przydatne informacje.

Zabiegi w zbożach

Ostatnio optymalna pogoda do wykonywania zabiegów ochrony roślin była dokładnie 3 tygodnie temu, 31.03 i 01.04. Widać z tego, że należy wykorzystywać pojedyncze dni z dobrą pogodą bo później może zabraknąć czasu na zabiegi w optymalnych terminach.

Wczoraj (tj. 20 kwietnia) po ocenie plantacji zbóż należałoby koniecznie wykonywać zabiegi:

W jęczmieniu ozimym który jest w fazie BBCH 30-31 czyli tworzeniem się pierwszego kolanka. Oprócz skracania mocniejszego niż w zeszłym sezonie dochodzi jeszcze bardzo duże porażenie rdzą jęczmienia na którą trzeba zwrócić szczególną uwagę.

Do zwalczania tej choroby odpowiednie będą środki oparte na triazolach np. Orius Extra 250 EW.

W jęczmieniu występuje również plamistość siatkową , do zwalczania tej choroby nadają się m.in. środki: Delaro 325 SC, Korazzo 250 SC, Revycare, Unix 75 WG.

W pszenżycie ozimym który jest w fazie 30-31 czyli tworzeniem się pierwszego kolanka. Niektóre odmiany np. Tadeus są w fazie 31 czyli w fazie pierwszego kolanka.

Oprócz skracania mocniejszego niż w zeszłym sezonie dochodzi jeszcze porażenie chorobami podstawy źdźbła oraz początek rozwoju mączniak prawdziwego. Do zwalczania tych chorób odpowiednie będą środki: Artemis 450 EC, Delaro 325 SC, Zestaw: Revyflex (Revycare + Flexity), Zestaw: Duett na Start (Empartis + Flexity) i inne według potrzeb.

Należy zwrócić uwagę na zachwaszczenie w zbożach ozimych, tak aby móc wykonać zabieg herbicydowe w optymalnym terminie. Pszenice są w fazie początku strzelania w źdźbło, BBCH: 30. Do zabiegów na chwasty dwuliścienne polecamy: Corida (Helmstar 75 WG) + Hexypyr 200 EC lub inne środki według potrzeb.

W ofercie posiadamy preparaty wspomagające ochronę roślin:

  • GreenOsmo – kondycjoner wody i adiuwant. Preparat przeznaczony do twardej wody oraz zwiększający skuteczność stosowanych środków ochrony roślin.
  • GreenAmin –  nawóz dolistny na bazie aminokwasów (L-aminokwasy), sorbitolu i betainy. Preparat wspomagający wzrost roślin oraz na warunki stresowe roślin.
  • GreenMobisit – nawóz dolistny o właściwościach stymulujących i ochronnych. Jest to unikalny, wysoko skoncentrowany nawóz krzemowy z dodatkiem magnezu, żelaza, boru, wapnia i tytanu.

Zapraszamy do kontaktu z naszymi przedstawicielami terenowymi  >>