Aktualności

Aktualności oraz przydatne informacje.

TARGI AGRITECHNICA 2023

PODCZAS TARGÓW AGRITECHNICA 2023 MARKA CASE IH GŁÓWNY NACISK POŁOŻY NA ROZWIĄZANIA STWORZONE Z MYŚLĄ O PRODUCENTACH

Praktyczna technologia motywem przewodnim premier rynkowych i zapowiedzi produktów marki Case IH

Na tegorocznych targach Agritechnica marka Case IH zaprezentuje rozwiązania dla producentów z każdej branży i prowadzących działalność w każdej skali. Po raz pierwszy odwiedzający będą mogli ujrzeć ciągnik Case IH Quadtrac 715, najsilniejszy ciągnik w ofercie marki, Farmall 75C Electric, pierwszy ciągnik marki o całkowicie elektrycznym napędzie oraz szereg powiązanych produktów, w tym kombajny i prasy. Stanowisko marki Case IH znaleźć będzie można w hali nr 3, pod numerem A48.

– Motywem przewodnim naszych innowacji produktowych i udoskonaleń jest zwiększenie wydajności, efektywności pracy rolników przy uwzględnieniu aspektu zrównoważonego rozwoju. Wszystko co robimy, robimy z myślą o rolnikach- powiedział Mirco Romagnoli, wiceprezes marek Case IH i Steyr na Europę. – Wśród prezentowanych na targach różnorodnych nowych produktów i udoskonaleń każdy producent znajdzie coś dla siebie.

Do najciekawszych produktów marki Case IH wystawianych na targach Agritechnica należą:

Ciągniki
Case IH posiada najbardziej wszechstronną ofertą ciągników na całym świecie o mocy maksymalnej od 25 do 778 KM, z silnikami spalinowymi i elektrycznymi. Podczas targów Agritechnica będzie miała miejsce premiera modelu Quadtrac 715, najmocniejszego ciągnika marki Case IH w historii. Rozwija ona maksymalną moc 778 KM, a w połączeniu z dynamiczną, nową stylistyką maski jest on tak samo zwrotny jak i mocny. Ciągniki Farmall dokonają pokłonu przeszłości i swej 100-letniej historii, koncentrując się przy tym na przyszłym rozwoju, a wśród prezentowanych modeli znajdą się oryginalny, pierwszy Farmall i pierwszy ciągnik marki z całkowicie elektrycznym napędem – Farmall 75C Electric.

– Pojazdy elektryczne stanowią kolejny krok w strategii redukcji śladu węglowego, a także środek służący dalszemu polepszaniu osiągów i efektywności oraz zrównoważonemu rozwojowi w zakresie maszyn z silnikiem spalinowym – mówi Joe Miller, globalny dyrektor marketingu marki Case IH. – Rolnicy są bardzo doświadczonymi przedsiębiorcami, którzy chronią swoją działalność i oczekują efektów. Ten ciągnik może pracować w wielu obszarach – w winnicach, na lotniskach, a nawet przy hodowli bydła w pomieszczeniach zadaszonych.

W uzupełnieniu do premiery ciągników Quadtrac 715 i Farmall 75C Electric Case IH poinformuje również o udoskonaleniach rocznika modelowego ciągników Vestrum Active Drive 8, Optum 340 CVXDrive, Quantum N i Puma 260 CVXDrive. Zostaną również przedstawione efekty współpracy pomiędzy marką Case IH a firmą Aprilia w formie zaprojektowanego przez biuro projektowe tej firmy ciągnika Puma 175 CVXDrive oraz motocykla firmy Aprilia. Prezentowany będzie również osprzęt do ciągników, w tym udoskonalona gama ładowaczy serii U marki Case IH oraz ładowarki teleskopowe Farmlift na sezon 2024.

Holistyczne podejście do technologii rolnictwa precyzyjnego
Marka Case IH kontynuuje wprowadzanie wiodących, zintegrowanych technologii dla producentów, czego dowodem są prezentowane podczas targów Agritechnica kombajny i prasy. Serii kombajnów Axial-Flow 160, która będzie miała swoją europejską premierę, zapewnia efektywne prowadzenie żniw w równomierny sposób przez każdego operatora dzięki zintegrowanej technologii Harvest Command, a jednocześnie większą wydajność i pojemność.

Oprócz szeregu udoskonaleń w zakresie pras, marka Case IH przedstawi również technologię automatyzacji prasy nowej generacji, służącej optymalizacji pracy wielkogabarytowych pras kostkujących pod kątem redukcji kosztów i zwiększenie wydajności. Swój debiut na targach Agritechnica będzie miało również nowe centrum Connect Room, mające na celu prezentację szeregu skomunikowanych maszyn i usług. W Connect Room rolnicy mogą się dowiedzieć, jak mogą wykorzystać swoje dane zgromadzone podczas eksploatacji zarówno nowych maszyn jak i flot mieszanych. Wśród innych rozwiązań rolnictwa precyzyjnego, które będą przedstawione na targach, na uwagę zasługują: wyświetlacz Pro 1200 Dual i AFS Connect EasyLink.

Części zamienne i serwis
Osoby odwiedzające targi Agritechnica będą mogły się przekonać o zaangażowaniu marki Case IH na rzecz zrównoważonego rozwoju poprzez proces regeneracji części, w którym wiele z nich uzyskuje swoją drugą młodość i który pozwala oszczędzić nawet 80% energii, wody i nowych materiałów w porównaniu z sytuacją, gdyby były one wytwarzane od samego początku. Nowe ekologiczne opakowanie na smary, które zostało opracowane we współpracy z firmą PETRONAS, a mianowicie nowe opakowanie typu „Bag in Box” na olej przekładniowy Akcela Multi-traction marki Case IH, pozwoliło zredukować zużycie tworzyw sztucznych o nawet 92%, do jego produkcji używany jest w 100% karton z odzysku, a całkowite zużycie materiałów jest nawet o 85% mniejsze w porównaniu z tradycyjnymi butelkami z tworzywa sztucznego. Kartonowe opakowania oryginalnych części zamiennych jest dostarczane przez firmy posiadające certyfikat FSC; do wykonania na nich nadruku stosowany jest tusz niezawierający olejów mineralnych, a opakowanie z tworzywa sztucznego jest wykonane nawet w 30% z materiałów z odzysku.

Finansowanie
Na targach Agritechnica swoje oferty przedstawi również CNH Industrial Capital:
• Program finansowania na targi Agritechnica z ochroną oprocentowania: Gdy na wielu rynkach europejskich rośnie oprocentowanie kredytów i inflacja, na targi Agritechnica CNH Industrial Capital przygotowała specjalną ofertę na poziomie od 0,00% p.a. W ten sposób marka Case IH oferuje swoim klientom kompensację inflacji. Oferta obejmuje ochronę przed wzrostem oprocentowania w okresie do dostawy maszyny; jedynym warunkiem wymagającym spełnienia jest finalizacja zakupu i zawarcie umowy finansowania lub leasingu w okresie obowiązywania promocji.


• Capflex – koncepcja  elastycznego finansowania Mając na uwadze ekstremalne warunki pogodowe i inne nieprzewidziane czynniki, które mogą mieć wpływ na przestrzeganie uzgodnionego na początku planu spłaty, zaletą może być posiadanie elastyczności i możliwości ewentualnego zawieszenia spłaty. Choć gdy sytuacja ekonomiczna się poprawi ponad oczekiwania, zaletą może okazać się wcześniejsza spłata rat pożyczki. Jako branżowy specjalista firma CNH Industrial Capital opracowała rozwiązanie CAPFLEX, które daje przedsiębiorcom z branży rolniczej bezpieczeństwo i elastyczność w obu scenariuszach, dzięki czemu mogą oni szybko i efektywnie zmienić harmonogram spłat. Z rozwiązania CAPFEX mogą skorzystać klienci, którzy w sieci dealerów marki Case IH podpiszą umowy finansowania o okresie obowiązywania od 24 do 84 miesięcy. Opcja CAPFLEX jest oferowana do umów leasingu finansowego od czerwca 2023 r.

– Przyszłości naszej branży zbliża się milowymi krokami – stwierdził Romagnoli. – Tylko od nas zależy, czy stworzymy solidny fundament pod usługi, produkty i technologię, aby rolnicy już dziś mieli do dyspozycji więcej narzędzi i zasobów, by rozwiązywać problemy przyszłości.